Матеріал підготував: Мирослав Солонько
Антибіотикопрофілактика - це використання антибіотиків перед певною лікарською маніпуляцію з метою профілактики бактерійної інфекції.

На відміну від профілактики, при лікуванні антибіотики використовуються для лікування вже існуючої інфекції. Це стосується, наприклад, використання антибіотикотерапії для лікування пародонтиту.

Нещодавно Американська Асоціація Стоматологів випустила оновлені рекомендації щодо антибіотикопрофілактики перед виконання стоматологічних маніпуляцій.

Пропонуємо Ваші увазі їх короткий підсумок:
У порівнянні з попередніми рекомендаціями, сьогодні є відносно мало пацієнтів, які потребують антибіотикопрофілактики перед певними стоматологічними маніпуляціями
Згідно з даними клінічних рекомендацій ADA 2015-го року, що базуються на системному огляді літератури, пацієнти зі штучними імплантатами суглобів не потребують антибіотикопрофілактики для попередження інфікування суглобів
Відповідно до клінічних протоколів ADA, якщо пацієнти, що мають в анамнезі ускладнення, пов'язані з імплантацією штучного суглобу, потребують проведення маніпуляцій з яснами чи розрізів слизової оболонки порожнини рота, вони можуть потребувати антибіотикопрофілактики після консультації хірурга-ортопеда; у випадках необхідності такої профілактики, її призначає лікар-ортопед
Стосовно профілактики інфекційного ендокардиту, сучасні рекомендації передбачають необхідність антибіотикопрофілактики лише для відносно невеликої кількості пацієнтів. Це базується на аналізі наукових даних, які показали, що ризик зворотніх реакцій на антибіотики загалом переважає користь від їх використання для тих пацієтів, для яких у попередніх рекомендаціях антибіотикопрофілактика була рекомендованою. Одним з важливих факторів для таких рекомендацій були побоювання щодо розвитку штамів бактерій, стійких до дії антибіотиків.
Профілактика інфекційного ендокардиту перед виконанням стоматологічних маніпуляцій рекомендується лише для пацієнтів, що мають підвищений ризик інфекційних ускладнень. Це стосується наступних випадків:
  • штучні клапани серця, в тому числі протези, імплантовані через катетер, та гомографти;
  • певні ортопедичні матеріали, що використовуються для корекції штучних клапанів (наприклад, анулопластичні кільця);
  • інфекційний ендокардит в анамнезі;
  • неліковані ціанотичні спадкові захворювання серця або ліковані спадкові захворювання серця, з резидуальними шунтами чи регургітацією клапана поруч з ділянкою протезу;
  • серцеві трансплантати з регургітацією клапана внаслідок його структурної аномалії.
У таких пацієнтів антибіотикопрофілактика рекомендується перед виконанням стоматологічних маніпуляцій, що включають маніпуляції з яснами чи периапікальними тканинами, або ж перфорацією оральної слизової.
Оригінал публікації - за цим посиланням.
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda