Матеріал підготувала: Ольга Філевич
Редакція: Софія Цехмейстер

У зв'язку з тим, що пандемія сьогодення набула неабиякого розмаху, ми від UAPlatfrom хочемо надати своїм читачам доказову інформацію про новий вид коронавірусу, що спричинив спалах інфекції по всьому світу.

Journal of Dental Research опублікував дослідження наших колег з Уханського університету, яке наводить основні дані про COVID-19 та внутрішньолікарняну інфекцію в стоматологічних установах, а також детально ілюструє переміщення перших заражених осіб та надає рекомендовані протоколи менеджменту для лікарів-стоматологів та студентів у (потенційно) заражених районах.
Що відомо про COVID-19?
Згідно з останніми дослідженнями, подібно як і збудник тяжкого гострого респіраторного синдрому SARS-CoV та збудник респіраторного синдрому Середнього Сходу (MERSCoV), SARSCoV-2 є зоонозним вірусом, який найбільш вірогідно прийшов від китайських рукокрилих виду Rhinolophus sinicus , а панголіни, найбільш ймовірно, є його проміжним господарем.
На даний момент вважається, що передача відбувається в основному аерогенним (повітряно-крапельним) і контактним механізмами передачі.

Попри те, що пацієнтів з симптомами, характерними для COVID-19 (лихоманка, сухий кашель, задишка, біль у м'язах, втома) розглядають як основне джерело передачі, останні спостереження свідчать про те, що безсимптомні пацієнти та пацієнти в інкубаційному періоді також є носіями SARS-CoV-2. Інкубаційний період COVID-19 оцінюють в середньому від 5 до 6 діб, але є дані, що він може становити до 14 діб, що зараз є загальноприйнятою тривалістю обсервації та карантину (потенційно) заражених осіб .
Яка ситуація спостерігалась в лікарні Уханського університету?
З початку епідемії у 9 колег підтвердили COVID-19, з них 3 лікарів, 3 медсестри, 2 працівника адміністрації та один аспірант.
Лікарня Уханського університету не є спеціалізованою клінікою для оцінки, проведення тестів для пацієнтів та їх розприділення і не належить до спроектованих спеціально для пацієнтів з COVID-19. Будь-хто з персоналу, хто має лихоманку, кашель, чхання або симптоми, що пов'язані з COVID-19 або хто має близьких родичів з підтвердженою наявністю інфекції, підлягає медичному обстеженню в спеціалізованій лікарні; такій особі слід припинити роботу.
Важливо зазначити, що подальша передача, ймовірно, обмежилась через використання клініцистами медичних масок та рукавичок в щоденній практиці.
Розташування заражених осіб в корпусах лікарні:
1 - лікар ; 2 - медсестра; 3 - медсестра;
4 - адміністратор; 5 - медсестра; 6 - адміністратор
7 - студент; 8 - лікар; 9 - лікар
Щоб мінімізувати та унеможливити поширення внутрішньолікарняної інфекції, лікарня Уханського університету була чітко поділена на зони.
Рекомендовані заходи під час спалаху COVID-19
На основі досвіду роботи Уханської лікарні в період спалаху та відповідних вказівок і досліджень, стоматологам рекомендовано вживати суворих заходів особистого захисту та уникати чи мінімізувати маніпуляції, які можуть сприяти поширенню крапель чи аерозолю. Робота в 4 руки вигідна для контролю інфекції. Застосування слиновідсмоктувачів з великим чи малим об'ємом може зменшити кількість крапель і аерозолів.
Під час спалаху COVID-19 стоматологічним клінікам рекомендується встановити процедуру попередньої перевірки (вимірювання та фіксації) температури усього персоналу та кожного пацієнта. Персонал, що проводить попередню перевірку, повинен запитувати пацієнтів про стан здоров'я та історію контактів чи подорожей.
Нашим першочерговим завданням є не допустити розповсюдження інфекції.
Як боротися з поширенням інфекції?
Які заходи є ефективними?
На що слід звернути увагу в першу чергу?
Які виклики чекають сферу стоматологічної допомоги в майбутньому?
Український переклад повної версії статті - за посиланням.
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda