Матеріал підготувала: Софія Цехмейстер

Режим ургентної роботи - не зовсім звичний досвід для окремих стоматологічних установ. Проте зараз - це єдиний можливий та вкрай необхідний спосіб менеджменту невідкладних та ургентних станів. Такий режим вимагає неабиякого зосередження та уваги лікаря в роботі, але правильним діагностичним та терапевтичним маніпуляціям передує чіткий розподіл пацієнтів.

Пропонуємо Вашій увазі ТИМЧАСОВІ Рекомендації Менеджменту Невідкладної та Ургентної Стоматологічної Допомоги, що опублікувані ADA - Американською Асоціацією Стоматологів. Наголошуємо, що в подальшому дані можуть бути оновлені та модифіковані, оскільки можливість появи нової інформації залишається відкритою.
Отож, першим пунктом при менеджменті невідкладних та ургентних станів є власне розподіл пацієнтів до тої чи іншої групи. Для цього ADA пропонує Алгоритм 1, завдяки якому відбувається визначення потреб пацієнта та наявності у нього різних станів.
Відтак, якщо пацієнт відповідає ствердно на питання про наявність неконтрольованої кровоточивості, його стан оцінюється як такий, що вимагає невідкладної допомоги.
Залежно від потреб в наступних пунктах, пацієнтів розподіляють на дві групи (ургентні та неургентні):

• Біопсія патологічних тканин
• Цементування постійної коронки\містка, якщо тимчасова реставрація загубилась або зламалась
• Зняття швів
• Ремонт або корекція протеза до початку медикаментозного лікування чи через труднощі з вживанням їжі
• Стоматологічне лікування, необхідне перед медикаментозним (напр., rtg)
То що ж собою являє Алгоритм 2 і за якою схемою він застосовується?
HCP: healthcare personnel - працівник сфери охорони здоров'я;
PPE: personal protective equipment - засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
Після того як прийнято рішення оглянути пацієнта в стоматологічній установі, ADA пропонує користуватись Алгоритмом 3 для оцінки ризику передачі COVID-19 та врахування певних аспектів для можливості прийому.
Завантажити перекладені алгоритми можна за посиланням
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda