Матеріал підготувала: Олеся Гринечко
На початок робочого тижня UAPlatform підготувала для Вас особливий пост про сучасну стоматологію та стоматологію в минулому, "знамениті" видалені зуби та кілька цікавих денталфактів з різних куточків світу.
Отож, чи знали Ви, що?
1
Понад 4000 років тому давні єгиптяни цікавилися питаннями гігієни зубів. Папірус Еберса, написаний у 1550 р. до н.е., присвячений зміцненню зубів і навіть містить рецепт з їх пломбування: треба взяти пил від мірошницьких жорен, вохру, мед і змішати. Зберігалася така суміш у маленьких горщиках.
2
Лікарі давньої Японії зуби видаляли просто голими руками, попередньо розхитавши їх за допомогою дерев'яного долота і молоточка. У Європі в 15 ст. видаляли зуби інструментом, який називався пеліканом через свою форму, що нагадує дзьоб пелікана
3
Стародавній Єгипет вважається батьківщиною першої зубної пасти, яку отримували із суміші стовченої пемзи, яєчної шкаралупи і попелу від спалених нутрощів бика. Тому ще п'ять тисяч років тому молоді єгиптянки могли похвалитися білосніжною усмішкою після використання такої суміші для чищення зубів.
4
Єдиний видалений зуб Ісаака Ньютона став найдорожчим зубом в історії людства. Його продали з аукціону в 1816 р. за 3300 доларів (у перерахунку на сучасний курс це близько 92 500 гривень) знатному вельможі, який згодом прикрасив цим зубом свій перстень.
5
Всупереч популярному міфу, перший президент Джордж Вашингтон ніколи не мав дерев'яних зубів. Його зубні протези були зроблені із слонової кістки, золота та зубів інших людей. Зубні протези були, мабуть, дуже незручними і призводили до значного виступання його нижньої губи.
6
Якщо ви правша , то і їжу пережовуєте більше на правій стороні щелепи. А якщо ж лівша , то , відповідно, на лівій стороні.
7
Приблизно 13 тонн золота в рік використовують стоматологи Америки для того , щоб виготовити зубні протези , мости і коронки.
8
Кожен четвертий дорослий не чистить зуби щодня, як це рекомендується. В середньому людина чистить зуби від 45 до 70 секунд, а не протягом двох хвилин. За час життя середньостатистичний американець витрачає 39 днів на чищення зубів.
9
В середньому людина має 32 зуби. Собака 42, кішки - 30, броненосець - 104 зуби. Жирафи зовсім не мають верхніх зубів. Рот равлика може бути меншим, ніж шпилька, але може мати до 25000 зубів.
10
І на останок, декілька дивних законів:

-у Вермонті, штат США, жінки не можуть носити протези без письмової згоди чоловіка;

– ще один цікавий закон у США: в штаті Род-Айленд ви не зможете купити ніде зубну щітку по суботах;

– китайці організували національний день в календарі – 20 вересня – "День любові до своїх зубів". У цей день проводиться масова роз'яснювальна робота серед населення про правила гігієни порожнини рота і необхідність лікування у стоматолога.
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda