Підготувала: Юлія Міронова
Амалія Ашур (1803-1889) - донька одного з перших дантистів Швеції. Її брат також був стоматологом, а Амалія починала свій професійний шлях як асистент. 1852 року Королівський комітет по охороні здоров'я видав їй спеціальний дозвіл на приватну та незалежну від батька практику, незважаючи на те, що офіційно шведська влада допустила жінок в цю професію лише 1861 року. https://en.wikipedia.org/wiki/Amalia_Assur
Люсі Хоббс Тейлор (1833-1910) - у сфері, що складалась виключно із чоловіків, вона стала першою жінкою в Америці, яка отримала освіту стоматолога, і це попри те, що їй відмовили у вступі до стоматологічної школи. Непохитна у своїх намірах, Люсі почала навчатись приватно у професора штату Огайо у Коледжі стоматологічної хірургії. Вона прожила достатньо довго, щоб застати своїх наступниць: до 1900-го року близько 1000 жінок наслідували її приклад та стали практикуючими стоматологами.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucy_Hobbs_Taylor

Ліліан Ліндсі (1871-1960) - стоматолог, історик стоматології, письменниця, стала першим кваліфікованим дантистом Британії і першою жінкою-президентом Британської Дентальної Асоціації.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lilian_Lindsay

Енні Елізабет ("Бессі") Делані (1891-1995) - ще одна жінка, яка виступала проти упереджень. Делані отримала DDS (Доктор Дентальної Хірургії) в Університеті Колумбія у 1923. Бессі рішуче та успішно захищала права темношкірих американок на освіту і стала другою в історії темношкірою жінкою, яка отримала ліцензію на дентальну практику (у штаті Нью-Йорк). Коли Енні Елізабет був 101 рік, на основі її спогадів видали книгу "Having Our Say: The Delany Sisters' First 100 Years", що стала бестселером Нью-Йорк Таймс. Книга протрималась у списках бестселерів 105 тижнів, була перекладена на 6 мов та стала основою CBS-фільму у 1999-му році.
https://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Elizabeth_Delany

Бадрі Тейморташ (1911-1989) - вважається першою іранською жінкою-стоматологом. Вона здобула кваліфікацію стоматолога в час, коли у її рідному Ірані займатись стоматологією було нелегальним для жінок, і прирівнювалось до кримінального правопорушення. Бадрі ввійшла в історію не лише як основоположниця змін. Чи не більшої уваги заслуговує її гуманітарна допомога: Тейморташ займалась стоматологічним лікуванням та профілактикою захворювань нужденних верств населення.
http://en.wikipedia.org/wiki/Badri_Teymourtash

Бесіка Райч (1875-1932) - була стоматологом, лікарем, бізнес-леді та однією з перших жінок в США здійснила політ в літаку наодинці.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bessie_Raiche

Моніка Андерсон "Dr.mOe" (народилась 1962р.) - американська письменниця, журналістка, мотиваційна спікерка, власниця подкасту, Доктор Дентальної Хірургії, сертифікований стоматологічний консультант, працювала у Федеральному центрі охорони здоров'я. Закінчила Дентальну Школу Університету Мінесоти у 1988. Наступного року влаштувалась писати колонку для спортивного журналу, Minnesota Viking Update.
Також працювала у найвідомішій газеті Техасу Star-Telegram. Популярність Моніки як журналістки надала їй можливість заснувати телевізійну програму "Perpetual Moe-tion" ("Вічний Двигун") для AT&T, що поклало початок її ораторської кар'єри.
Андерсон заснувала видавництво TyMAC Books та опублікувала дві книги, які стали бестселлерами. Вона часто виступає як Keynote-спікер.
https://en.wikipedia.org/wiki/Moe_Anderson

Ева Гелена Бйорлінг (нар. 1961) — шведський науковець, політик і державний діяч. У 1987 році закінчила Каролінський Інститут за спеціальністю «Стоматологічна хірургія». Отримала диплом стоматолога-хірурга, доцент кафедри мікробіології, пухлин і клітинної біології Каролінського інституту. Представник Помірної партії Швеції у фракції Європейської Народної партії Європейського парламенту, член робочої групи з питань зовнішньої політики і політики безпеки. Обіймала посаду міністра зовнішньої торгівлі Швеції в коаліційному уряді Фредріка Райнфельдта.
Очолює шведську Національну раду з профілактики ВІЛ/СНІДу.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D0%B0_%D0%91%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%BB%D1%96%D0%BD

Анна Бедран-Руссо - професор відновної стоматології в Університеті Іллінойсу у Чиказькому Коледжі Стоматології. Анна отримала багато грантів на проведення досліджень, включаючи два від Національного Інституту Здоров'я. Має понад 65 науково-дослідних робіт. Вивчає біоматеріали для відновлення зубів з допомогою біоміметики та інженерії тканин. Дослідження Бедран-Руссо щодо модифікації дентину з використанням біоактивних речовин мають потенційний вплив на впровадження нової біо-концепції стоматологічного лікування.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ana_Bedran-Russo

Підписуйтеся на наш блог!
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda