Матеріал підготував: Мирослав Солонько
Чи замислювались Ви колись над тим, наскільки різними є пацієнти, яких ми лікуємо?

Хтось прийде на первинну консультацію і відразу ж готовий на будь-яке лікування без жодних додаткових запитань. Оскільки думка лікаря - це "святе". Інший пацієнт буде по кілька разів приходити на повторні консультації для уточнення діагнозу та роз'яснення плану лікування. Ще один безапеляційно виконуватиме Ваші настанови щодо гігієни порожнини рота, тоді як його товариш, ігноруючи Ваші рекомендації, освоюватиме техніки чищення зубів в інтернеті. А хтось взагалі прийде до Вас на прийом з чітким бажанням створити конфліктну ситуацію. І, звичайно, тактика при роботі з тим чи іншим пацієнтом буде дуже сильно відрізнятись.

Для того, щоб надати якусь психологічну характеристику пацієнтам, лікар Хауз (ні, не той, що з серіалу "Доктор Хауз") ще в 1950-му році запропонував розділити всіх пацієнтів на 4 психотипи.
Цікаво, що ця класифікація стосувалась пацієнтів, що звертались за виготовленням повних знімних протезів. Але ми переконані, що її успішно можна використати як для всіх стоматологічних пацієнтів, так і загалом для пацієнтів інших галузей медицини. І, звичайно, наше головне її використання - для пацієнтів з пародонтитом.
4 психотипи пацієнтів
1
Філософський (philosophical).
Такі пацієнти є раціональними, розсудливими, спокійними та зібраними в різних ситуаціях. Вони також є мотивованими та рецептивними.
2
Уточнюючий (exacting)
Такі пацієнти можуть мати всі характеристики філософського пацієнта, однак вони можуть вимагати надмірної уваги, зусиль та терпіння зі сторони стоматолога. Такі пацієнти є методичними, прецизійними, точними та, часом, можуть буде дуже вимогливими. Вони люблять, щоб їм детально роз'яснювали кожен крок лікування.
3
Байдужий (indifferent)
Байдужий психотип пацієнтів апріорі відносить їх до групи сумнівного, чи навіть несприятливого прогнозу. Такі пацієнти проявляють лише невелику турботу про себе, або ж не проявляють її взагалі. Вони апатичні, незацікавлені, їм бракує мотивації. Байдужі пацієнти не звертають увагу на ваші інструкції, не співпрацюють та часто звинувачують лікаря у своїх стоматологічних проблемах.
4
Істеричний (hysterical)
Такий психотип є емоційно нестабільним, легко збудливим, надмірно стурбованим та гіпертензивним. Прогноз є часто несприятливим, і перед початком та в процесі лікування може знадобитись професійна психіатрична допомога. Такі пацієнти є в першу чергу загальносоматичними.Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda