Підготувала: Ярина Тарасюк
Часто у пошуках нової інформації ми звертаємось до стоматологічних журналів та тематичних статей. На жаль, багато таких інфоресурсів не мають достовірності та наукового підґрунтя. Для того, щоб отримати дійсно відбірний матеріал та зекономити власний час, рекомендуємо читати журнали з імпакт-фактором!
Імпакт-фактор, англ. Impact factor (ІF) - так званий показник цитування наукових журналів, що визначає їхню інформаційну значимість.
Це міра, що характеризує частоту, з якою цитується стаття журналу.
Відповідно, чим вище значення імпакт-фактору, тим більша наукова цінність та авторитетність видання.

Розглянемо розрахунок імпакт-фактору на прикладі 2017 (ІF):

2017 (ІF) = A/B

A = кількість цитувань статей надрукованих протягом 2015 — 2016 рр. в журналах за 2017 рік

B = загальна кількість «статей, на які можна посилатись» надрукованих протягом 2015 — 2016 рр (зазвичай статті, доповіді з конференцій/огляди/замітки, але не редакторські колонки, листи від читачів).

Коефіцієнт впливовості за 2018 рік буде встановлений вже у 2019 році, оскільки його обчислюватимуть після отримання всіх матеріалів за 2018 рік.

При присудженні грантів чи висуванні на наукові премії, експерти неодмінно звертають увагу на те, чи наявні у здобувача публікації у журналах, охоплюваних Journal Citation Reports (JCR).

JCR - система об'єктивного оцінювання і порівняння провідних світових науково-дослідницьких журналів шляхом складання статистики їхнього цитування та кількості публікацій практично за всіма галузями природничих, соціальних та прикладних наук.

JCR аналізує журнали із 220 дисциплін, які публікуються різними видавництвами по всьому світу.

У JCR наведена кількісна і якісна порівняльна оцінка рейтингу журналів на основі імпакт- фактора.
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda