Матеріал підготувала: Софія Цехмейстер
Коли до нас звертаються пацієнти зі скаргами на гіперчутливість зубів, для нас як клініцистів одним з ключових моментів є правильне встановлення етіологічного фактору патології.
Тому для того, щоб допомогти Вам обрати вірний вектор ведення пацієнтів з цією проблемою, UAPlatform публікує гайдлайн, створений EFP, що стосується менеджменту гіперчутливості та застосування засобів як для професійного, так і для домашнього використання.
Що собою являє гіперчутливість?
Гіперчутливість зубів визначається як короткотривалий гострий біль, обумовлений впливом на оголений дентин різних чинників, зазвичай, термічних подразників, тактильних, осмотичних або хімічних, та який не може бути приписаний до інших дефектів або патологій зубів. Етіологія гіперчутливості обов'язково передбачає оголену поверхню дентину та відкриті дентинні канальці, які сполучають поверхню дентину та пульпу.
До появи оголеного дентину приводять наступні дефекти:
Які рекомендації слід надати пацієнтам з гіперчутливістю?
Слідувати інструкціям щодо самостійного контролю зубних відкладень, включаючи техніку, частоту та час маніпуляцій (уникаючи чищення одразу після обробки кислотами).
Уникати факторів, що сприяють виникненню ясенних рецесій (таких як травматичне чищення зубів).
1

Повна версія воркшопу
2

Перекладена версія воркшопу
3

Обговорення висновків та рекомендацій
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda