Підготувала: Катерина Ковалишина
Ще на перших етапах лікування ми наголошуємо пацієнтам на важливості досконалої самостійної гігієни ротової порожнини. А одним із ключових аспектів її досягнення є саме вибір зубної щітки.
Нам давно відомо, що використання електричних щіток значно спрощує процес догляду за ротовою порожниною. Проте пацієнтам буває складно коректно оцінити переваги та недоліки різних типів щіток, і тут нашим завданням є грамотно пояснити пацієнту, чому йому варто зупинити вибір саме на тій щітці, яку ми рекомендуємо.
Тому ми підібрали два дослідження, в яких порівнюється ефективність застосування електричної ротаційної щітки зі звуковою та мануальною.
Розпочнімо з порівняння ротаційної електричної щітки та мануальної щітки.
Рандомізоване дослідження велося протягом 5-ми тижнів. Було оцінено ряд параметрів, що стосувались кількості зубних відкладень та здоров'я ясен.

Нижче наведені результати оцінки кількох з них - модифікованого індексу гінгівіту, індексу кровоточивості, кількості ділянок кровоточивості, скупчення нальоту в апроксимальних ділянках.
Числове значення показує на скільки відсотків зменшився показник при використанні ротаційної ультразвукової щітки та мануальної щітки.
Ротаційна електрична щітка
13%
Модифікований індекс гінгівіту
54%
Індекс кровоточивості
52%
Кількість ділянок кровоточивості
24%
Скупчення нальоту в апроксимальних ділянках
Мануальна щітка
5%
Модифікований індекс гінгівіту
23%
Індекс кровоточивості
24%
Кількість ділянок кровоточивості
8%
Скупчення нальоту в апроксимальних ділянках
Також хочемо ознайомити вас із дослідженням, в основі якого лежало порівняння ефективності ротаційної електричної щітки та звукової щітки.
Результати порівняння параметрів, що стосуються здоров'я ясен та кількості зубного нальоту показали
суттєве зменшення зубних відкладень на всіх поверхнях зубів, в апроксимальних ділянках та біля ясенного краю при використанні ротаційної електричної щітки в порівнянні зі звуковою.
Нижче наведені діаграми, числове значення яких вказує на скільки відсотків робота електричної ротаційної щітки виявилась ефективнішою в порівнянні з роботою звукової.

Також цікавим фактом є прогноз переходу пацієнтів з гінгівітом в групу "здоров'я".
При використанні ультразвукової щітки ймовірність такого переходу становить є більшою в 4,75 разів.
Ротаційна електрична щітка
в порівнянні зі звуковою щіткою
63%
Модифікований індекс гінгівіту
50%
Індекс кровоточивості ясен
60%
Кількість ділянок кровоточивості
При використанні електричної ротаційної щітки ймовірність переходу пацієнтів з гінгівітом в групу "здоров'я" є більшою в 4,75 разів.
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda