Підготували: Софія Цехмейстер
Владислава Башева
Невідкладний стан може бути стресовою ситуацією як для дитини, батьків, так і для клініциста. Метою цієї публікації є нагадати клініцистам стоматологічної практики ефективний та безпечний менеджмент невідкладних станів у дітей. Серед розглянутих тем - менеджмент порушень дихання, основи життєзабезпечення, дефібриляція, удавлення, астма, дози препаратів при невідкладних станах та епілепсія.
Основи життєзабезпечення (BLS - basic life support)
Поза межами стоматологічної клініки одна людина повинна проводити СЛР протягом 1 хвилини перед тим, як викликати швидку допомогу. Але в стоматологічній клініці надавати допомогу завжди повинно кілька осіб. При командному підході двоє людей використовують мішок Амбу для забезпечення правильної подачі кисню та вентиляції , щоб запобігти надмірному тиску в легенях та забезпечити повне розправлення мішка після кожного стискання.

Порушення повітропрохідності
Ознаками обструкції верхніх дихальних шляхів у дітей є: неспроможність відтворювати звуки, ціаноз, парадоксальне дихання чи сторонні шуми, наприклад, хрипи, булькання, хропіння або стридор. Слід перевірити ротову порожнину на наявність сторонніх тіл та забрати їх (при можливості слиновідсмоктувачем).
У непритомних пацієнтів застосовують канюлі Гведеля для збереження повітропрохідності. Розмір канюлі визначається відстанню від кута щелепи до різців.
Дози препаратів невідкладної допомоги для дітей
Дози препаратів для надання невідкладної допомоги при анафілаксії, гіпоглікемії та епілептичному статусі залежать від віку та ваги дитини. Точна інформація про вагу дитини є помічною не лише у випадках невідкладних станів, а й дозволяє уникнути передозувань місцевим анестетиком та виявити дітей із критичними показниками ваги. Однак, якщо шкали оцінки немає, можна оцінити "ідеальну" вагу дитини за формулою:

Вік<9 років : Вага (кг) = (вік+4) х 2
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda