Матеріал підготував: Денис Штибель
Гадаємо, тема еректильної дисфункції цікава спеціалістам без будь-якого професійного чи гендерного розподілів.

Тому нагадуємо: вказане порушення визначається як нездатність чоловіка досягти і підтримувати ерекцію статевого члена, достатню для забезпечення задовільного статевого акту (NIH Consensus Conference 1993).

Еректильна дисфункція – це поліетіологічне захворювання, найчастішою причиною якого є захворювання судин. До чого ж тут пародонтит?
З'являється все більше свідчень про те, що хронічний пародонтит (ХП) може викликати порушення регуляції ендотелію середніх і дрібних судин, що, в свою чергу, може призвести до атеросклерозу. Це порушення регуляції може впливати на кровопостачання та ерекцію пеніса.
Для основної групи представленого дослідження було взято 80 пацієнтів, віком 18-70 років, яким вперше встановили діагноз еректильної дисфункції, згідно з International Index of Erectile Function (IIEF).

Що стосується зубів, то їх кількість мала перевищувати 11. Результати порівнювали з контрольною групою пацієнтів (78 осіб) із захворюваннями урогенітальної системи, не пов'язаних з еректильною дисфункцією.

Пародонтологічне обстеження
Діагноз пародонтит було встановлено на основі наступних даних:
більше або ж рівно 4 зуба з однієї або більше сторіни мали:

1
Кровоточивість
2
Глибину зондування більше, ніж 4 мм
3
Втрату прикріплення більше, ніж 3 мм
Також було виміряно тестостерон, С-реактивний білок (CRP), загальний холестерин, тригліцериди, ЛПНЩ, ЛПВЩL, глюкозу, глікозильований гемоглобін.

Результати
1
В основній групі діабет та серцево-судинні захворювання зустрічалися частіше, ніж у контрольній.
2
При порівнянні біохімічних аналізів: в першій групі були значно вищі показники тригліцеридів, С-реактивного білка та глікозильованого гемоглобіну.
3
В основній групі було більше ділянок із глибиною зондування 4-6мм та з втратою ясенного прикріплення >3мм (у 74% пацієнтів основної групи, та в 58% контрольної групи).
Висновки
Результати вказують на взаємозв'язок між хронічним пародонтитом та еректильною дисфункцією, оскільки у пацієнтів з ЕД спостерігається гірший пародонтальний статус.

Це дає підстави лікарям-урологам зважати на стан гігієни ротової порожнини при діагностиці та лікуванні еректильної дисфункції

Оригінал публікації - за цим посиланням.
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda