Підготували: Ярина Тильчак, Софія Цехмейстер
Сьогодні хочемо вкотре донести важливість спавпраці стоматологів з лікарями інших профілів, а особливо наголосити на співпраці з лікарями-терапевтами, адже в умовах сьогодення це дуже вагома ланка збереження як стоматологічного так і соматичного здоров'я пацієнта.

Представляємо рекомендації Perio&Diabetes від EFP для медичних працівників та фармацевтів. Документ дає чітке визначення пародонтиту, наводить основні ланки взаємозв'язку пародонтиту з діабетом та механізми впливу обох захворювань на організм пацієнта. А також вказує на визначальні ознаки і симптоми, які допоможуть запідозрити та розпізнати пародонтит.


Останні кілька місяців лікування стоматологічних пацієнтів по всьому світу різко припинилося через пандемію Covid-19 (SARS-CoV-2). Спеціалісти в галузі стоматології ввели в свою практику нові протоколи та рекомендації, які дозволяють відтермінувати неургенті випадки лікування, що призвело до значних затримок в планах стоматологічного лікування та догляду за пацієнтами. Проте уникаючи візитів до стоматолога, багато людей можуть ставити під загрозу власне загальне здоров'я та навіть життя, оскільки погане стоматологічне здоров'я асоційоване не лише з діабетом, але й із серцево-судинними захворюваннями, деменцією та іншими серйозними станами.
Тому ми хочемо поділитись із нашими колегами-лікарями інших профілів відповідями на найчастіші запитання щодо взаємозв'язку пародонтиту з цукровим діабетом, які можуть виникати в пацієнтів. Адже коректно проінформований та проконсультований пацієнт завжди матиме великі шанси на швидке одужання.
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda