Матеріал підготувала: Мар'яна Ільченко
Редакція: Софія Цехмейстер
Вагітність - це унікальний період життя жінки, який характеризується складними фізіологічними змінами, які можуть вплинути на здоров'я ротової порожнини. У той же час, здорова ротова порожнина є ключем до задовільного здоров'я та самопочуття. Тому важливо, щоб фахівці (стоматологи, стоматологи-терапевти, зубні гігієністи) забезпечували вагітних жінок належним та своєчасним лікуванням та навчали самостійного догляду за ротовою порожниною.
Вагітна пацієнтка
Алгоритм дій на прийомі вагітної жінки
1
Визначити період вагітності
2
Підтвердити історію хвороби
З акцентом на будь-яку історію несприятливого результату попереднього періоду вагітності (гіпертонії, діабету, серцево-судинних захворювань тощо) разом з історією прийнятих ліків
3
Оцінити фактори ризику
Включаючи статус курця
4
Провести комплексну оцінку стану ротової порожнини
Зокрема провести пародонтальне обстеження, що включає оцінку накопичення зубного нальоту, запалення ясен та пародонтальне зондування
На основі комплексного обстеження слід поставити діагноз «пародонтального здоров'я», «гінгівіту» чи «пародонтиту» та обрати відповідний спосіб лікування.
Також EFP наголошує на необхідності інформування як вагітних так і не вагітних жінок фертильного віку про важливість здоров'я ротової порожнини. Адже превентивні заходи - це найкращий метод боротьби із захворюваністю.
Перекладений гайдлайн - за посиланням.
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda