Підготувала: Маріанна Коршинська-Маді
Нещодавно Європейська Федерація Пародонтології опублікувала дослідження, що є надважливим в період панедмії Covid-19.
Йтиметься про виявлений зв'язок пародонтиту та важкістю перебігу у пацієнтів COVID-19.

Кейс-контрольне дослідження, у якому взяли участь понад 500 пацієнтів (з них у 258 виявили пародонтит), показало, що пародонтит був пов'язаний з більш високим ризиком госпіталізації у відділення інтенсивної терапії, необхідністю штучної вентиляції та смертю пацієнтів із Covid-19, а також із підвищенням у крові рівня біомаркерів, пов'язаних з гіршими наслідками захворювання.
Пацієнти
з пародонтитом та COVID-19 в
4
рази частіше потрапляють в реанімацію
5
разів частіше потребують штучної вентиляції легень
9
разів мають більший ризик смертності
Успішне лікування пародонтиту зменшує сироваткові маркери системного запалення (CRP, IL- 6) (D'Aiuto etal.,2013), а також покращує системний метаболічний контроль (Montero et al., 2020). З цього виходить, що якщо встановити причинно-наслідковий зв'язок між пародонтитом і збільшенням частоти несприятливих наслідків у пацієнтів із Covid-19, то підтримка здоров'я пародонту може стати важливою частиною догляду за цими пацієнтами.

Маріано Санс з Мадридського університету Комплютенс (Іспанія), один з авторів дослідження, зазначив, що бактерії з ротової порожнини у пацієнтів з пародонтитом можуть вдихатись та інфікувати легені, особливо у тих, хто використовує апарат штучної вентиляції легень.
Пародонтит може сприяти погіршенню стану пацієнтів із Covid-19 і підвищити ризик смерті. Персонал лікарні повинен ідентифікувати пацієнтів Covid-19 з пародонтитом і використовувати пероральні антисептики для зменшення розповсюдження бактерій
Маріано Санц, професор кафедри пародонтології Університету Комплютенсе, Мадрид, Іспанія
Догляд за порожниною рота може зменшити ризик ускладнень
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda