Матеріал підготував: Олег Цехмейстер
Як стверджує статистика, поширеність захворювань тканин пародонту в різних регіонах України сягає 92% серед дорослих та 83% серед дітей і людей молодого віку. Такий відсоток вказує на необізнаність пацієнтів в питаннях профілактики та недостатній рівень мотивації і навчання.

Тому UAPlatform опрацювала гайдлайн, який є путівником до ефективної профілактики пародонтологічних захворювань та захворювань периімплантних тканин. Описані в ньому рекомендації, адаптовані до застосування як практикуючими лікарями-стоматологами різного профілю, зубними гігієністами так і самими пацієнтами.
З метою профілактики EFP радить:
1
Механічний контроль відкладень

Механічний контроль зубних відкладень повинен бути ключовою ланкою в профілактиці захворювань пародонту , проте важливо адаптувати його до кожного окремого пацієнта . Важливим є також врахування індивідуальних особливостей , таких як діагноз , оцінка ризиків , навчання і мотивація , поведінковий аспект.
2
Додаткові засоби гігієни
Як додаток до механічного контролю зубних відкладень, застосовуються ротові ополіскувачі . Вони дають додаткову перевагу в менеджменті гігієни ротової порожнини , завдяки дії хімічних реагентів , подібних тим , що містяться в зубних пастах. Втім, використання зубних ополіскувачів вимагає ще додаткових зусиль від пацієнта , чинить вплив на навколишнє сережовище та повинно розглядатись в кожному конкретному випадку.
3
Очищення міжзубних проміжків
В проміжках , де застосування міжзубних йоржиків є можливим без травмування , це повинно бути методом вибору для гігієни , оскільки йоржики краще очищають поверхні зубів від нальоту . Однак слід бути обережними при використанні міжзубних йоржиків у здорових ділянках без втрати прикріплення , де їхнє застосування може бути травматичним.
1

Повна версія воркшопу
2

Перекладена версія воркшопу
Підписуйтеся на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda