Підготувала: Софія Цехмейстер
Периімплантит є асоційованим із зубним нальотом патологічним станом тканин навколо зубних імплантатів. Характеризується запаленням периімплантної слизової та втратою кісткової підтримки. За даними крос секційних досліджень поширеність периімплантиту на рівні пацієнтів становить 22 %, а на рівні імплантату - близько 14%. Опираючись на тематику даної публікації, доречно наголосити на важливості тісної співпраці лікаря-стоматолога-хірурга та лікаря-стоматолога-ортопеда для ретельного опрацювання кожного етапу лікування.
Встановлення протезної конструкції на імплантат - складний з точки зору планування процес. Адже окрім відновлення всіх функцій втраченого зуба, необхідно створити вільний доступ для виконання всіх заходів гігієни та догляду за імплантатом належним чином.
Тому сьогодні ми розглянемо певні особливості протезних конструкцій на імплантатах в контексті їх впливу на периімплантні тканини.

Короткий опис
1
• Критерії виключення включали пацієнтів із системними захворюваннями та станами, хто отримував нерегулярну підтримуючу терапію та мав незадовільну гігієну ротової порожнини, курців чи пацієнтів, раніше лікованих від периімплантиту.
2
• Дані були розділені відповідно до типу з'єднання (імплантати кісткового рівня із зовнішнім з'єднанням, імплантати кісткового рівня із внутрішнім з'єднанням, та імплантати рівня м'яких тканин), кута прорізування (більше або менше 30-ти градусів), профілів прорізування (увігнутий, прямий або вигнутий, розташування імплантату, діаметру та довжини імплантату, наявності пародонтиту в анамнезі, кісткової пластики, одномоментного чи відтермінованого встановлення імплантату, одно- або двохетапного протоколу, гвинтової чи цементної фіксацій, позиції імплантату відносно реставрації (окремостоячий, розташований мезіально, посередині, дистально), та співвідношення коронка/імплантат (див. на зображенні).
3
• Периімплантит був діагностований на 173 імплантатах зі 349.
4
• На імплантатах кісткового рівня частіше було діагностовано маргінальну втрату кістки та периімплантит в порівнянні з імплантатами м'якотканинного рівня. Маргінальна втрата кістки та поширеність периімплантиту була вищою на імплантатах кісткового рівня із зовнішнім типом з'єднання, кутом прорізування ≥ 30 градусів та вигнутим профілем прорізування.
5
• Ризик периімплантиту був вищим при поєднанні кута прорізування ≥ 30 градусів, вигнутого профілю прорізування та серединному розміщенні імплантату при застосуванні мостоподібних конструкцій. (OR 287).
Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda