Червень 2018 року став знаковою подією у світі пародонтології: в рамках конфереції Europerio, що відбулась в Амстердамі, було презентовано нову класифікацію захворювань пародонту.

Окрім доповнень, що стосувались імплантатів, внесли корективи також до визначення слизово-ясенних деформацій навколо зубів.

Зміни були ініційовані ще під час Всесвітнього Воркшопу з пародонтології 2017-го року і в результаті вилились у спільну публікацію П'єрпаоло Кортеліні (відомого автора мінімально інвазивної техніки лікування пародонтитів ) - зі сторони Європейської Федерації Пародонтології та Набіла Біссада - з боку Американської Академії Пародонтології.

Автори статті проаналізували дані літератури з метою:
  • запропонувати клінічно-орієнтовану класифікацію слизово-ясенних станів і рецесій;
  • виявити, як ці стани впливають на естетику, гіперчутливість зубів та зміни поверхні коренів в пришийкових ділянках;
  • обговорити, як розвиток рецесій може вплинути на здоров'я пародонту в майбутньому.

Результатами такого аналізу стали модифікація існуючої з 1999-го року класифікації слизово-ясенних деформацій і станів та розробка нової класифікації рецесій, що наведена нижче у формі таблиці:
Відтепер пародонтологам рекомендують відносити рецесії до одного з трьох типів залежно від втрати прикріплення апросимально, як було запропоновано Cairo 2011.

При Типі 1 (що відповідає І і ІІ класу за Міллером) 100% закриття рецесії є прогнозованим.

При Типі 2 (що охоплює також і ІІІ клас за Міллером) деякі рандомізовані дослідження говорять про певні межі втрати прикріплення в міжзубному проміжку, у випадку яких 100% закриття рецесії можливе при застосуванні спеціальних технік.

При Типі 3 (що охоплює Клас IV за Міллером) 100% закриття рецесії досягнути не можна.

Тип рецесії також радять доповнювати наступними характеристиками:

  • Глибина: згідно даних недавнього мета-аналізу, чим вона більша, тим менша можливість повного закриття рецесії.
  • Товщина ясен: якщо вона менша, ніж 1 мм, ймовірність повного закриття рецесії зменшується. Найпростіший із способів визначення товщини ясен на сьогодні - методика, описана Rasperini - візуальна оцінка зондами маркованих кольорами - білим, зеленим та синім.
  • Ширина кератинізованих ясен: прийнято вважати, що для підтримання здоров'я пародонту необхідно мати приблизно 2 мм кератинізованих тканин і 1 мм прикріплених ясен, хоча при оптимальному контролі нальоту наявність кератинізованих тканин не є обов'язковою.
  • Наявність/відсутність цементно-емалевої межі – клас А – помітна, клас В – така, що неможливо визначити.
  • Наявність/відсутність пришийкових дефектів (сходинок):
"+" : сходинка глибиною > 0,5mm/
"–" : сходинка відсутня
Підписуйтеся на наш блог!
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda