Переклад: Мар‘яна Ільченко
У боротьбі із захворюваннями пародонту ми величезне значення приділяємо профілактиці. Наш основний меседж - навчити пацієнта досконалому чищенню зубів вдома та донести важливість цієї маніпуляції.
Іноді ми дізнаємось про використання пацієнтами додаткових засобів гігієни, ефективність яких насправді не має доказової бази або є зовсім незначною. Тому ми повинні достатньо добре орієнтуватися на ринку основних та допоміжних засобів для гігієни ротової порожнини, щоб звести їх кількість до мінімуму, а усіпішність використання зробити максимальною.
Отож пропонуємо Вам ознайомитися з різними компонентами зубних паст та їх властивостями. Інформація допоможе при виборі зубної пасти в різних клінічних ситуаціях.
Зубна паста зазвичай складається з активних та неактивних компонентів
Активні компоненти можуть включати:

Фторвмісні сполуки у вигляді монофторфосфату натрію,та фториду натрію, яківикористовуються як протикарієсні засоби в зубних пастах. Це єдині засоби, що входять до FDA як інгредієнти, які допомагають запобігти карієсу. Фтор зміцнює зуби, щоб запобігти руйнуванню зубів і ремінералізує зубну емаль на ранніх стадіях карієсу. Усі зубні пасти, що приймаються ADA, повинні містити фтор.

Десенсибілізуючі засоби: нівелюють дискомфортні відчуття через зменшення гіперчутливості. Нітрат калію та фторид олова в зубних пастах як десенсибілізуючі компоненти використовуються найчастіше.

Іони калію допомагають знизити чутливість шляхом деполяризації нервових клітин, а фторид олова діє на зменшення чутливості за рахунок закупорки дентинних канальців поверхневим відкладенням, багатим оловом. Ще один активний компонент для зменшення чутливості‚ який зустрічається рідше - хлорид стронцію. Стронцій також діє шляхом закупорки дентинних канальців, але немає доказів щодо точного його механізму дії.

Протимікробні засоби: фторид олова допомагає знизити прояви гінгівіту. Пірофосфати та цитрат цинку допомагають зменшити накопичення зубного каменю.
Іншими компонентами, які зазвичай містять зубні пасти, є:


Абразивні засоби: Модифіковані кремнієві абразиви або ферменти допомагають очистити зуби і можуть допомогти відбілити зуби шляхом фізичного видалення поверхневих плям. Ними можуть бути, наприклад, карбонат кальцію, зневоднені силікагелі, гідратні оксиди алюмінію, карбонат магнію, фосфатні солі та силікати.

Миючі засоби для створення піноутворюючої дії, які можуть сприяти підвищенню розчинності нальоту під час чищення. Вони включають лаурилсульфат натрію, N-лаурил саркозинат натрію.

Ароматизатори та некалорійні підсолоджувачі такі як сахарин для поліпшення смаку. Цукор є забороненим в будь-якій зубній пасті, що приймається ADA.

Гліцерин, пропіленгліколь та сорбіт, допомагають запобігти втраті води в зубній пасті.

Згущувачі або сполучні речовини для стабілізації формули зубної пасти. До них відносяться мінеральні колоїди, колоїди морських водоростей або синтетична целюлоза.

Пероксиди водню та карбаміду сприяють відбілюванню плям.

Алергени та подразники

Зубні пасти можуть містити інгредієнти, які в рідкісних випадках можуть викликати подразнення або алергічні реакції.
Ефірні олії, включаючи м'яту, м'яту і корицю, є найпоширенішим джерелом перорального контактного дерматиту, стоматиту або хейліту. Вони можуть бути зазначені на упаковці як невизначені "ароматизатори".
Крім того, ефірні масла, а також суміш ароматів, та ментол можуть викликати алергічні реакції або подразнення слизової оболонки ротової порожнини.
Інші поширені структурні чи активні компоненти зубних паст, про які повідомлялося як про алергени або контактні подразники, включають лимонну кислоту (її часто називають цитратом цинку або калію), триклозан, лаурилсульфат натрію, пропіленгліколь, PEG-8, PEG-12, PEG-1450 , кокамідопропіл бетаїн, парабени та пірофосфати.

Підписуйтесь на наш блог
Залишайте ваші контакти у формі нижче та отримуйте сповіщення про нові статті.
Made on
Tilda